Treckingrad (Nr 7551804)

Treckingrad
Waga
Sztuk
Treckingrad
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
858 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Awinion

30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 5 maj 2021 do 14 maj 2021


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki rower warto zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu czy też zakupić odpowiedni karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie opłaca się zdemontować i usunąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru przydałoby się umieścić w odrębnych, małych kartonach bądź osłonić fragmentami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w pudle należy osłonić papierem czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw chroniących przesyłkę.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty wykonania transportu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.