Trek bicycle (Nr 4687772)

Trek bicycle

Marka i model:

Trek Madone 9

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 1631.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 24 kwi 2020 do 1 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romagna, Riccione

Od 8 maj 2020 do 9 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednak tylko pozornie. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.