Triumpf (Nr 5780859)

Triumpf

Marka i model:

Tiger

Waga w kg (łączna):

300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2169.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Gmina Związkowa Gau-Algesheim

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Finlandia, Uusimaa, Helsinki

11 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.