Triumph 765 x 2 (Nr 5529027)

Triumph 765 x 2

Marka i model:

triumph 765

Waga w kg (łączna):

320.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1320.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Swindon, Swindon

Od 15 maj 2020 do 22 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

24 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.