Triumph Boneville x 1, Triumph Thunderbird x 1 (Nr 6761910)

Triumph Boneville x 1, Triumph Thunderbird  x 1
Waga
Sztuk
Triumph Boneville
Długość
240 cm
220 kg
1
Triumph Thunderbird
Długość
260 cm
240 kg
1
Łączna waga:
460 kg
Dystans
2889 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Gandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sybin, Sybin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.