(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-17 15:43

Triumph Bonneville

(Nr 2162106)
Triumph Bonneville

Marka i model:

Triumph Bonneville

Waga w kg (łączna):

220.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1598.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Eton, SL4 1PL, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bratysława, Słowacja

Termin elastyczny