(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Triumph Bonneville (Nr 6073688)

Triumph Bonneville

Marka i model:

Triumph Bonneville T100

Waga w kg (łączna):

205

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2565.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.