Triumph Bonneville T120 (Nr 8019375)

Triumph Bonneville T120
Waga
Sztuk
Triumph Bonneville T120
Długość
223 cm
224 kg
1
Łączna waga:
224 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Puerto Rico, San Juan

Od 29 paź 2021 do 2 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.