Triumph commander 1700 (Nr 4553497)

Triumph commander 1700

Marka i model:

Triumph Commander 1700

Waga w kg (łączna):

350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1975.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Działdowo

Od 15 sie 2019 do 30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Laudun-L'ardoise

Od 18 sie 2019 do 31 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.