Triumph Daytona 955i (Nr 7836805)

Triumph Daytona 955i
Waga
Sztuk
Triumph Daytona 955i
Długość
211 cm
198 kg
1
Łączna waga:
198 kg
Dystans
4355 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Halesowen

Od 1 mar 2022 do 1 kwi 2022

Adres i termin dostawy

Cypr, Famagusta, Avgorou

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.