(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 14:38

Triumph motorbike

(Nr 2643372)
Triumph motorbike

Marka i model:

Triumph street twin

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1490.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

8 maj 2018

Adres i termin dostawy

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny