Triumph Rocket III x 2 (Nr 7565321)

Triumph Rocket III x 2
Waga
Sztuk
Triumph Rocket III
Długość
250 cm
320 kg
1
Triumph Rocket III
Długość
250 cm
320 kg
1
Łączna waga:
640 kg
Dystans
8030 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

15 maj 2021

Adres i termin dostawy

Pakistan, Terytorium Stołeczne Islamabadu, Islamabad

30 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie na pozór. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.