Triumph Scrambler 900 (Nr 5078670)

Triumph Scrambler 900

Marka i model:

Triumph Scrambler 900

Waga w kg (łączna):

210.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2174.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Banbury

17 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Zachodniopomorskie, Ovar

23 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.