(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Triumph Scrambler x 1, Triumph Thruxton 900 x 1 (Nr 7143279)

Triumph Scrambler x 1, Triumph Thruxton 900 x 1
Waga
Sztuk
Triumph Scrambler
Długość
221 cm
214 kg
1
Triumph Thruxton 900
Długość
221 cm
205 kg
1
Łączna waga:
419 kg
Dystans
2815 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

10 cze 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Faro District, Faro

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.