Triumph Scrambler x 2 (Nr 7849067)

Triumph Scrambler x 2
Waga
Sztuk
Triumph Scrambler
Długość
221 cm
214 kg
2
Łączna waga:
428 kg
Dystans
1920 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Od 7 sty 2022 do 11 sty 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Alacant

Od 11 sty 2022 do 12 sty 2022


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie złudnie. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.