Triumph Speed Four 2006 (Nr 6351554)

Marka i model:

Triumph Speed Four 2006

Waga w kg (łączna):

191

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2401.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Apulia, Bari

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.