(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Triumph Speed Triple (Nr 6540094)

Waga Sztuk:
Triumph Speed Triple
Długość
212 cm
199 kg
1
Łączna waga: 199 kg
Dystans: 2067 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Milton Keynes, Milton Keynes

Od 25 wrz 2020 do 16 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Orba

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.