Triumph Speed Triple 955i (Nr 5920586)

Triumph Speed Triple 955i

Marka i model:

Triumph Speed Triple 955i

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1750.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

21 cze 2020

Adres i termin dostawy

Finlandia, Uusimaa, Helsinki

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.