(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-16 06:22

Triumph spitfire

(Nr 2158728)
Triumph spitfire

Marka i model:

Triumph spitfire

Waga w kg (łączna):

900.00

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 646.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Hull, HU1 3RA, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Aberdeen, AB11 5NP, Wielka Brytania

Termin elastyczny