(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 09:45

Triumph sprint st 1050 (Nr 2748648)

Triumph sprint st 1050

Marka i model:

Triumph

Waga w kg (łączna):

300.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2029.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie złudnie. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Huddersfield, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tarnów, 33-100, Polska

Termin elastyczny