Triumph Street Scrambler (Nr 5220542)

Triumph Street Scrambler

Marka i model:

Triumph Street Scrambler

Waga w kg (łączna):

210.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2178.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Banbury

29 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Aveiro, Maceda

5 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.