Triumph Street Triple (Nr 5685443)

Triumph Street Triple

Marka i model:

Triumph Street Triple

Waga w kg (łączna):

167.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2190.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Friedrichshafen

Od 17 kwi 2020 do 19 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 1 maj 2020 do 10 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne ładunki, które wydają się całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.