(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

triumph street triple 675 (Nr 4673740)

triumph street triple 675

Marka i model:

triumph street triple

Waga w kg (łączna):

186.00

Dystans: 938.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, As Nogais

Od 9 sie 2019 do 10 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Badalona

Od 12 sie 2019 do 13 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie złudnie. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.