triumph street triple + bici btt (Nr 6065841)

triumph street triple + bici btt

Marka i model:

Triumph street triple

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 589.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Burgos

Od 6 maj 2020 do 10 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 13 maj 2020 do 24 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.