(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Triumph T100 (Nr 5610251)

Marka i model:

Triumph T100

Waga w kg (łączna):

210

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3411.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 26 mar 2020 do 10 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lisboa, Santo Isidoro

Od 29 mar 2020 do 10 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.