(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Triumph Thruxton (Nr 7629555)

Triumph Thruxton
Waga
Sztuk
Triumph Thruxton
Długość
215 cm
214 kg
1
Łączna waga:
214 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Teksas, San Antonio

Od 18 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Od 6 cze 2021 do 13 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.