Triumph Thruxton (Nr 8008052)

Triumph Thruxton
Waga
Sztuk
Triumph Thruxton
Długość
215 cm
214 kg
1
Łączna waga:
214 kg
Dystans
1584 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 10 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Elche

Od 3 sty 2022 do 31 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.