Triumph Thruxton 1200 R (Nr 7096679)

Triumph Thruxton 1200 R
Waga
Sztuk
Triumph Thruxton 1200 R
Długość
215 cm
206 kg
1
Łączna waga:
206 kg
Dystans
1842 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Northamptonshire, Northampton

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.