(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Triumph Thruxton R (Nr 5536715)

Triumph Thruxton R

Marka i model:

Triumph Thruxton R

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2202.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Teddington

Od 3 kwi 2020 do 5 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 10 kwi 2020 do 11 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.