Triumph Tiger 1050 (Nr 6771195)

Triumph Tiger 1050
Waga
Sztuk
Triumph Tiger 1050
Długość
211 cm
245 kg
1
Łączna waga:
245 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 4 lut 2022 do 13 lut 2022

Adres i termin dostawy

Argentyna, Ziemia Ognista, Antarktyda I Wyspy Południowego Atlantyku, Ushuaia

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.