(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-09-18 18:43

Triumph Tiger 800 XC (Nr 3257070)

Marka i model:

Triumph Tiger 800

Waga w kg (łączna):

260.00

Dystans: 1762.00 km

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się dość trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Łódź, Polska

Od 15 paź 2018 do 16 paź 2018

Adres i termin dostawy

Wolverhampton, Wielka Brytania

Termin elastyczny