(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Triumph Tiger 800 xrt (Nr 4875458)

Triumph Tiger 800 xrt

Marka i model:

Triumph Tiger 800

Waga w kg (łączna):

220

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1377.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Salzburg, Salzburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

18 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.