Triumph Tiger 900 x 1, BMW F650GS x 1 (Nr 6541855)

Triumph Tiger 900 x 1, BMW F650GS x 1
Waga Sztuk:
Triumph Tiger 900
Długość
200 cm
200 kg
1
BMW F650GS
Długość
218 cm
175 kg
1
Łączna waga: 375 kg
Dystans: 2889 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

Od 14 gru 2020 do 16 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 19 gru 2020 do 22 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.