Triumph Tiger Explorer (Nr 7709016)

Triumph Tiger Explorer
Waga
Sztuk
Triumph Tiger Explorer
Długość
225 cm
228 kg
1
Łączna waga:
228 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Brugia

Od 16 wrz 2021 do 15 paź 2021

Adres i termin dostawy

Nowa Zelandia, Wellington, Wellington

Od 28 paź 2021 do 12 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.