Triumph Tiger Explorer x 7 (Nr 7386145)

Triumph Tiger Explorer x 7
Waga
Sztuk
Triumph Tiger Explorer
Długość
225 cm
228 kg
7
Łączna waga:
1596 kg
Dystans
1872 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, City Of Nottingham

26 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Żupania Primorsko-Gorska, Rijeka

30 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.