(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Trochę mebli oraz kilka kartonów (Nr 5007206)

Waga w kg (łączna):

350

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

5

Budżet zlecenia [zł]:

800

Dystans: 933.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Neunkirchen-Seelscheid

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Dąbrowa Górnicza

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie skomplikowanym i pracochłonnym procesem, jednak kiedy właściwie ją obmyślimy, powinna przejść bez większych komplikacji.

            W pierwszym etapie należy dokonać selekcję posiadanych sprzętów. Jeżeli czegoś od kilku lat nie stosujemy lub jeśli jest niedziałające, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania różnych mebli nadadzą się wytrzymałe pudła, które należy kupić lub podpytać o nie w najbliższym markecie, który i tak przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto wykorzystać worki na śmieci. Nie zapomnijmy, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, np. rozdzielić talerze na kilka pakunków, aby bezproblemowo było je przenieść. Podpisanie każdego pakunku uprości przy rozpakowywaniu przedmiotów i urządzaniu się w nowym miejscu. Spore meble należy rozkręcić, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Kiedy posiadamy materiały izolujące, na przykład jak folię strech, spróbujmy poosłaniać bardziej kruche meble, a jak nie posiadamy folii, wówczas możemy zastosować pledy, prześcieradła i zakleić standardową taśmę samoprzylepną. Podczas gdy drobne meble okręćmy w papier czy ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zamawiając transport warto powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, obecność windy, ewentualne trudności w podjeździe pod budynek. Koniecznie należy powiedzieć, jeśli występują szczególne wymogi dotyczące konkretnych rzeczy.

            Najciekawsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie tysiące profesjonalnych firm transportowych składa swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku i osłanianie naszego mienia.