(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

TRS trial 300 (Nr 6089157)

Marka i model:

Trs trial 300

Waga w kg (łączna):

70

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 379.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Michałowice

Od 11 maj 2020 do 12 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowy Targ

Od 13 maj 2020 do 14 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.