(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-22 18:17

Trzy motory Szkocja - Polska

(Nr 2997932)
Trzy motory Szkocja - Polska

Marka i model:

BMW 1100RS, Yamaha XJ600, Honda CBF500

Waga w kg (łączna):

700.00

Dystans: 2079.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Glasgow, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Koszalin, Polska

Termin elastyczny