(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 14:30

trzy samochody kompaktowe (Nr 2745612)

trzy samochody kompaktowe

Marka i model:

trzy samochody kompaktowe

Waga w kg (łączna):

3000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1486.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Gex, 01170, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny