(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

trzy samochody osobowe (Nr 3986438)

trzy samochody osobowe

Marka i model:

toyota corolla

Waga w kg (łączna):

3500

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Liczba sztuk:

3

Dystans: 1196.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 4 mar 2019 do 8 mar 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

8 mar 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.