(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 16:50

Turismo

(Nr 2650580)
Turismo

Marka i model:

Tesla S

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 281.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Od 1 sie 2018 do 10 sie 2018

Adres i termin dostawy

Palma, 07012, Hiszpania

Termin elastyczny