(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 17:52

turismo (Nr 3007384)

turismo

Marka i model:

nissan qashqai

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 1164.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, Cangas

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Sant Boi De Llobregat

Termin elastyczny