TVS Apache RTR 200 4V (Nr 7515772)

TVS Apache RTR 200 4V
Waga
Sztuk
TVS Apache RTR 200 4V
Długość
205 cm
140 kg
1
Łączna waga:
140 kg
Dystans
483 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Jalisco, Guadalajara

Od 31 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Sinaloa, Mazatlán

Od 30 kwi 2021 do 15 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.