(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Twingo (Nr 4421661)

Twingo

Marka i model:

Renault

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 345.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Gończyce

Od 21 maj 2019 do 22 maj 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Od 21 maj 2019 do 22 maj 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.