(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Twingo (Nr 5008090)

Marka i model:

Renault Twingo

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1178.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bochum

Od 2 wrz 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Linkowo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.