(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 12:00

Two Mazda Bongo mpv

(Nr 2637688)
Two Mazda Bongo mpv

Marka i model:

Mazda Bongo x 2

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 660.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

South Shields, NE33 1NF, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Plymouth, PL1 1HH, Wielka Brytania

Termin elastyczny