(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

TYLNA KLAPA Z SZYBĄ DO AUDI A6 (Nr 6209736)

Długość [m]:

1.3

Szerokość [m]:

1.2

Wysokość [m]:

0.3

Waga w kg (łączna):

15

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

klapa bagażnika z szybą

Opakowanie ładunku:

zabezpieczone do transportu

Budżet zlecenia [zł]:

100

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 250.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Łysomice

13 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Słupsk

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie rzeczy łatwo tłukących się, delikatnych lub niewytrzymałych trzeba z wyprzedzeniem zadbać o możliwość zabezpieczenia przesyłki – w takiej kwestii nie wystarczy jedynie karton. Niezajętą przestrzeń paczki warto zapełnić miękkimi elementami zabezpieczającymi. Element kruchy dobrze jest owinąć w folię stretch – szczególnie swoje zainteresowanie powinno się poświęcić rzeczom tłukącym i dodatkowo należy zapełnić wolne miejsca w kartonie, aby się one nie poruszały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz ochronienia elementu folią, istotne będzie również otoczenie przedmiotu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

Jeżeli transportujemy wielkie ze szkła elementy takie jak: szyby, to należy osłonić je zarówno przed rozbiciem jak również przed popękaniem. Łatwo tłukący się element okręcamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, układamy w pudle i drukowanymi literami umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę ostrzegawczą z tym samym napisem.

Małe szklane elementy np. szklanki, lampki można osłonić niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub papierem. Następnie układamy je w pudełku w ten sposób, aby nie dotykały się. Podobną techniką pakujemy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, takich jak żyrandole czy telewizory, można użyć dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, przykładowo bluzki lub szmatki.

Koszt przewozu elementów delikatnych zależy od wagi, wymiarów, odcinka do pokonania i terminu przewiezienia paczki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, gdy żądamy zastosowania specjalnych tworzyw ochraniających (jeżeli życzymy sobie, aby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Np., na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt zaledwie 140 zł. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty cena wyniosła 250 PLN.