(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

UAZ 330995 (Nr 4697300)

Marka i model:

Uaz 330995

Waga w kg (łączna):

2800

Budżet zlecenia [€]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 11291.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Kraj Nadmorski, Władywostok

21 paź 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Turyngia, Bad Langensalza

20 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.