(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

uaz 452 (Nr 5440926)

uaz 452

Marka i model:

uaz 452

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [zł]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 180.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Dobrzany

Od 22 lis 2019 do 3 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Wysogotowo

Od 22 lis 2019 do 31 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.