(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ubrania, książki, sprzęt rtv i agd, narzędzia, naczynia itp, ewentualne meble pod znakiem zapytania (Nr 5763214)

Ubrania, książki, sprzęt rtv i agd, narzędzia, naczynia itp, ewentualne meble pod znakiem zapytania

Waga w kg (łączna):

1000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

5+

Dystans: 2999.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Cáceres

Od 1 kwi 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Częstochowa

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym oraz pracochłonnym procesem, ale kiedy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych komplikacji.

            W pierwszym etapie warto zrobić eliminację posiadanych rzeczy. Jeżeli czegoś od kilku lat nie używamy lub gdy jest zepsute, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do wkładania różnych rzeczy nadadzą się mocne kartony, które należy zakupić lub zapytać o nie w pobliskim markecie, który z reguły wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz pudeł, można wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo porozkładać ciężar, np. porozdzielać talerze na parę pakunków, żeby bez trudności było je przetransportować. Podpisanie każdego kartonu uprości przy otwieraniu rzeczy i urządzaniu się w nowym miejscu. Pokaźne meble należy rozkręcić, aby zapobiec uszkodzeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Gdy posiadamy materiały osłaniające, przykładowo jak folię bąbelkową, spróbujmy opakować bardziej kruche przedmioty, a jeśli nie posiadamy folii, wówczas możemy wziąć koce, prześcieradła i zakleić zwykłą taśmę klejącą. Natomiast niepokaźne meble okręćmy w ubrania czy ręczniki nim rozmieścimy w kartonie.

            Zamawiając przewóz warto powiedzieć firmie transportowej o takich detalach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, bądź problemy w dojeździe pod budynek. Dodatkowo należy powiedzieć, jeśli występują wyjątkowe wymogi dotyczące konkretnych przedmiotów.

            Najkorzystniejsze ceny przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie dużo profesjonalnych firm transportowych proponuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku oraz zabezpieczenie naszego dobytku.